1.5 C
تهران
پنجشنبه, ۱۰. اسفند , ۱۴۰۲

نه به جمهوری اسلامی گام مهم در مسیر همگرایی نیروهای میهن‌دوست

شاهزاده رضا پهلوی

هم‌میهنانم،

در مهرماه امسال و در قالب «پیمان نوین»، گفتگویی تازه را با هدف یافتن راه‌حلی فراگیر برای نجات ایران آغاز کردیم. امروز در پایان سال ۱۳۹۹ به اطلاع شما می‌رسانم که طی شش ماه گذشته، فعالان و گروه‌ها با گرایش‌های گوناگون تلاش کردند تا تعامل، گفتگو و تبادل‌نظر بین خود را افزایش دهند و با کنار گذاشتن اختلافات، روی عامل اصلی مشکلات ایران، یعنی جمهوری اسلامی متمرکز شوند. پیمان نوین دعوتی بود از همه شهروندان تا با قبول مسئولیت فردی، برای رهایی کشور تلاش کنند.

من در پیمان نوین، تمام گرایش‌های سیاسی را در برابر یک پرسش قراردادم: کجا ایستاده‌اید؟ طرف جمهوری اسلامی یا طرف ایران؟

پاسخ گروه‌ها و نیروهای سیاسی میهن‌دوست شفاف و رسا بود: طرف ایران.

گفتگوی سازنده بین این نیروها و گروه‌ها و همفکری حاصل از آن، آنان را بر آن داشته تا با خواست مشترک مردم ایران، خواسته‌ای که از دل اعتراضات مردمی جوشیده و متعلق به هیچ گروه و حزب و فرد خاصی نیست، اعلام همبستگی کنند. خواسته‌ای روشن و شفاف: نه به جمهوری اسلامی!

کمپین «نه به جمهوری اسلامی» از بطن جامعه ایران جوشیده و در گوشه و کنار کشور در حال گسترش روزافزون است. نقطه قوت این کمپین آن است که هیچ جریان و حزب و گروهی نمی‌تواند به‌تنهایی خود را مالک و مبتکر آن بداند. ازاین‌رو، نیروها و گروه‌های سیاسی گوناگون با تمرکز بر این خواسته‌ی ملی می‌توانند راه را برای رسیدن به یک همگرایی فراگیر بگشایند و طیف‌های مختلف و فعال را به یکدیگر نزدیک‌تر کنند. امروز از کول‌بران کُردستان تا سوخت‌بران سیستان و بلوچستان، از جوانان و دانشجویان تا کارگران کارخانه‌ها و بازنشستگان، از خانواده‌های دادخواه تا معترضان زندانی دی ۹۶ و آبان ۹۸، همگی ریشه مشکلات خود را در یکجا می‌بینند: حکومت بی‌کفایت و ناکارآمد جمهوری اسلامی.

شاهزاده رضا پهلوی
شاهزاده رضا پهلوی

نه به جمهوری اسلامی، حلقه‌ی وصل همه معترضان پراکنده است که می‌دانند حل مشکلاتشان تنها با رفتن این حکومت میسر می‌شود.

کلید موفقیت کمپین «نه به جمهوری اسلامی» و تبدیل‌شدن آن به جنبشی ملی و فراگیر، تمرکز روی خواست اصلی و وحدت‌بخش آن است. شکل نظام آینده، قانون اساسی آن و قانون‌گذاران و مجریان قانون را مردم ایران که صاحبان اصلی آن هستند انتخاب خواهند کرد. اولویت امروز، باید نجات و رهایی ایران باشد.

هرکدام شما امروز می‌توانید با به‌کارگیری روش‌های نوین و مبتکرانه در فضای مجازی و واقعی، پیام این کمپین را فراگیر کنید. اطلاع‌رسانی درباره کمپین را از اعضای خانواده و دوستان نزدیک و مورد اعتماد خود شروع کنید؛ و پیام کمپین را به گروه‌های کوچک دوستی و خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی ببرید و در محیط‌های کاری و دانشجویی، سینه‌به‌سینه منتقل کنید تا این حرکت خودجوش به‌تدریج به یک جنبش «نه» بزرگ علیه جمهوری اسلامی تبدیل شود.

بدانید که هیچ نیروی خارجی یا سرکوبگری توان مقابله با اراده یک ملت همدل را ندارد. بدانید که با همدلی و همبستگی، رسیدن به فردایی روشن و عبور از این فصل تاریک و پُر مشقت ممکن است. بدانید که بسیار زودتر ازآنچه بددلان می‌گویند می‌توان ایرانی آزاد را دید و آن را در مسیر رفاه و پیشرفت قرار داد.

همسویی نیروهای سیاسی میهن‌دوست در کمپین نه به جمهوری اسلامی، گام نخست در مسیر همگرایی آنان است. امیدوارم که این نیروها از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنند و گام‌های بعدی را برای رسیدن به هدف اصلی که همان نجات ایران است مصمم‌تر بردارند.

من به‌خوبی می‌دانم که هیچ خانواده ایرانی نیست که به شکلی قربانی این رژیم مافیایی نشده باشد. هیچ خانواده ایرانی نیست که هزینه نداده باشد. من به‌خوبی از رنج و مشکلات و جنایاتی که در این ۴۲ سال متحمل شده‌اید، آگاهم و همدرد شما هستم. این رژیم، فردی از خانواده و شماری از همراهان من را نیز به قتل رسانده است. من نیز از این‌همه ظلم و جنایت بیزارم.

خواسته‌ی مشترک همه ما روشن است: نه به تبعیض و بی‌عدالتی، نه به زور و اجبار، نه به فساد و دزدی، نه به سرکوب و کشتار، نه به تاریکی و تباهی، نه به سکوت و بی‌تفاوتی، نه به صندوق‌های انتخابات قلابی و نه به جمهوری اسلامی!

پاینده ایران

 

پست‌های مرتبط

بیشترین خوشبختی‌ها برای بیشترین مردم

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر