29.9 C
تهران
دوشنبه, ۷. خرداد , ۱۴۰۳

کنفرانس اروپایی حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) و شرایط جدید ایران

کنفرانس اروپایی حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) و شرایط جدید ایران

کنفرانس اروپایی حزب مشروطه ایران(لیبرال دمکرات) درآخرین روزهای شنبه و یکشنبه ماه سپتامبر در لندن برگزار شد؛ این کنفرانس به پاس قدردانی از تلاش‌های وطن پرستانه دکتر حسین یزدی به نام ایشان خوانده شد؛ شهبانو فرح پهلوی هم با ارسال پیامی‌ از خدمات دکتر حسین یزدی تجلیل کردند. شرکت‌کنندگان در کنفرانس با بررسی شرایط جدید سیاسی و دیپلماتیک ایران که از سویی با حاکمیت فاشیسم مذهبی هر روز بیشتر در ناهنجاری‌های همگانی دست و پا می‌زند و از سوی دیگر با فعالیت‌های نیروهای وطن‌پرست و آزادیخواه در آستانه تحولات سرنوشت‌سازی قرار گرفته است، به ارائه راهکارهای تازه‌ای پرداختند.

محور سخنرانی‌ها و برنامه‌های کنفرانس بر محور همگرایی سیاسی در مبارزه علیه جمهوری اسلامی بود؛ سخنرانان حزبی و مهمانان به صورت متفق و هم‌رأی از ایجاد جبهه‌ای واحد سخن گفتند و بر ضرورت همراهی سیاسی برای نجات کشور در شرایط حساس و سرنوشت‌ساز فعلی تأکید ورزیدند. اتحاد و همگرایی سیاسی از اصول اولیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) است، همواره در کنار آزادی‌خواهی و وطن‌پرستی در جهت تحقق دموکراسی برای ایران بوده و تأمین منافع همگانی و امنیت شخصی شهروندان ایرانی را در خود جای داده است.

اشاره به جمله استراتژیک زنده‌یاد داریوش همایون «ایران همه آن چیزیست که داریم» در پسوند کنفرانس اروپایی حزب، نشانگر حساسیت حفظ چارچوب سرزمینی ایران و اصل اولیه و پایه اساسی در مبارزه مدنی و سیاسی هموندان است که اینک به خاطر شناخت شرایط نوین سیاسی و آگاهی از موقعیت دیپلماتیک کشور و تهدیداتی که ایران را مورد هدف گرفته‌اند، همراه و همیشه با ملی‌گرایی و آزادیخواهی سرلوحه عمل و فکر حزب مشروطه ایران(لیبرال دمکرات) قرار گرفته است.

می‌دانیم که دکتر حسین یزدی هم که کنفرانس فعلی به قدردانی از خدمات ایشان برگزار شد، در راستای وطن‌پرستی و مقابله با جاسوسان و دشمنان وطن در حیات سیاسی و اجتماعی خویش، شایسته این نام‌گذاری گردید؛ درواقع هم درک و شناخت شرایط سیاسی ایران و هم پاسداشت خدمات میهن‌پرستانه دکتر حسین یزدی در کنار هم موضوعیت عینی و حساسیت فعالین حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) را نشان می‌دهند. همانطور که هدایت و محوریت ملی‌گرایی آزادیخواهانه حول شخصیت و رفتار شاهزاده رضا پهلوی از موضوعاتی بود که در جای جای سخنرانی‌ها به آن اشاره شد و هوشیاری هموندان حزبی و همراهان سیاسی را به صحنه آورد.


نقش برجسته شاهزاده رضا پهلوی در دوران گذار؛ گفتگو با هایده توکلی دبیرکل حزب مشروطه ایران

قطعنامه پایانی کنفرانس اروپایی (ایران همه آن چیزیست که داریم- بزرگداشت دکتر حسین یزدی) حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن تأکید بر هماهنگی نیروهای مخالف جمهوری اسلامی ایران، بر این نظر است که «هدف ما توقف سیاست‌هاى جاهلانه، ماجراجویانه و ویرانگرى است که با صدور تروریسم، با تبلیغ نفرت دینى و قومى و رجزخوانى‌هاى رسوا مى‌کوشد تا ایران را به ورطه جنگى نابرابر بکشاند. پیام ما صلح است در برابر جنگ، پیام ما حل اختلافات است با همه کشورها از طریق گفتگویى سازنده بر اساس تساوى و در چارچوب قوانین بین‌المللى.
هدف ما تامین شرایط سیاسى، قانونى، و عملى براى تجلى اراده ملى در راه تعیین مسیر آینده کشور و سیماى نهایى حکومت در چارچوب ارزش‌ها و معیارهاى نیاکانى ما به ویژه میراث گرانبهاى مشروطیت ایران است.»

بی‌تردید حضور فعالین سیاسی- شخصیت‌های فرهنگی و دیپلماتیک و خبرنگاران رسانه‌ای ایرانیان و بازتاب زنده و همزمان سخنرانی‌ها، از نکات قابل توجه و چشم‌نواز کنفرانس اروپایی حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) به شمار می‌روند.

برگرقته از کیهان لندن

پست‌های مرتبط

بیشترین خوشبختی‌ها برای بیشترین مردم

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر