28.9 C
تهران
جمعه, ۳۱. شهریور , ۱۴۰۲

حاکمان فاسد و ضد ملی جمهوری اسلامی

وقوع سلسله آتش‌سوزی‌ها در مناطق مختلف ایران و علنی‌تر شدن موارد فساد و خشونت، در روزهای اخیر چهره واقعی حاکمان رژیم جمهوری اسلامی را بیش‌ازپیش نمایان کرده است. بی‌مسئولیتی و ناکارآمدی که جوهر اصلی و بنیان‌های حقیقی رژیم را در صدور احکام اعدام و مقابله خشونت‌آمیز با صنف‌هایی که در پی احقاق حقوق خود هستند، نشان می‌دهند. رذایل و اوصافی شرورانه که در زندگی شهروندان ایرانی دست انداخته و آنان را از همه حقوق انسانی خود محروم کرده است. گزارش چندین مورد خودکشی کارگران و مزدبگیران شرکت‌ها و مراکز صنعتی دولتی که در روزهای گذشته منتشرشده‌اند، خبر از عمق فاجعه‌ای انسانی در کشورمان می‌دهند.

دکتر نادر زاهدی
دکتر نادر زاهدی

تردیدی نیست که ریشه و علل و عوامل همه مشکلات ایران در سلطه نامشروع و غیرحقوقی جمهوری اسلامی دارد. حکومتی که بی‌تفاوت به حقوق انسانی و در راستای غارت و کشتار ایرانیان چهار دهه است که منافع ملی و حرمت انسانی را زیر پا گذاشته و در انباشت غارتگری خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است. همان‌طور که آتش‌سوزی‌هایی در چندین منطقه از کشورمان در خبرگزاری‌ها منتشرشده است، بعید نیست که عواملی از حکومت در آن‌ها دست داشته و برای پوشاندن واقعیاتی که دامن‌گیر نظام قضایی و اجرایی جمهوری اسلامی است، مبادرت به این کارها کرده باشند. خصوصاً که سابقه این‌گونه عملکردهای ضد ملی را پیش‌ازاین در مواردی چون آتش‌سوزی در پارک‌ها و جنگل‌های شمال، شلیک موشک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به هواپیمای مسافربری اوکراینی، کشتار معترضان در آبان ماه سال گذشته و… تجربه کرده‌ایم.
در شرایط فعلی که بخشی از رژیم صحنه‌گردانی محاکمات اختلاس گران را راه انداخته و از طرفی قوه بی‌خاصیت قانون‌گذاری را به سرداری اختلاس گر واگذاشته است، بدون شک بخش دیگر رژیم چون قوه مجریه بیش از گذشته در پی تحقق منافع ضد ایرانی خود بوده و با بی‌مبالاتی در تأمین شرایط بهداشتی و تندرستی شهروندان در شیوع ویروس کرونا و بی‌توجهی به شرایط معیشتی و امنیتی آنان، نامشروع بودن خود را بیش از قبل به نمایش گذاشته است. فراموش نکنیم که در عرصه‌های بین‌المللی و دیپلماتیک هم به‌واسطه خشونت نظام‌مند جمهوری اسلامی و بی‌اعتقادی آنان به منفعت ملی و کشوری ایران، حلقه‌های تحریم هم چنان بر جای خود مانده و تجارت، صنعت و حرمت ایرانیان به معضل سرنوشت سازی تبدیل‌شده است.
اکنون‌که فرزندان شجاع و مبارز ایران در داخل گرفتار دستگیری، زندان و اعدام هستند و رژیم جمهوری اسلامی بیش از گذشته در آستانه فروپاشی قرار دارد، موقعیت نیروهای وطن‌پرست و ملی‌گرای ایران در خارج از کشور ایجاب می‌کند که با اطلاع‌رسانی از اعمال فشارهای همه‌جانبه داخلی، صدای رسای مبارزان ایرانی باشند. طرفه آن‌که تنها با انسجام مبارزاتی و ایجاد هماهنگی با مبارزان داخلی و فعالیت در رسانه‌های جمعی خارجی و حضور در ارتباطات حقوق بشری، می‌توان از آسیب‌های فزاینده جمهوری اسلامی بر پیکر ایران و حرمت ایرانیان ممانعت به عمل آورد؛ بنابراین در شرایط حساس فعلی ورود به هرگونه بازی انحرافی و غیر ملی و جناح‌بندی‌های هیجانی و دست‌آویزی به مطالبات شخصی و گروهی، درواقع میدان دادن به عوامل و اوامر رژیم جمهوری اسلامی بوده و پروسه گذار نوین به ایران دمکراتیک را به تأخیر می‌اندازد.

 

برگرفته از اخترنیوز

پست‌های مرتبط

بیشترین خوشبختی‌ها برای بیشترین مردم

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر