15.7 C
تهران
سه شنبه, ۴. اردیبهشت , ۱۴۰۳

وقتی هر حمله و تحریفی به ضد خود تبدیل می‌شود!

صداوسیمای جمهوری اسلامی

یکم تیرماه خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی «۱۲ محور» را در «سند تحول صداوسیما در افق ۱۴۰۵» اعلام کرد.

این محورها همان تبلیغات و تحریفاتی هستند که از زمان روی کار آمدن جمهوری اسلامی که تلویزیون به «پشم‌شیشه» معروف شد، پیش برده شده است. نکته قابل‌توجه اینکه همان مبانی که انقلاب ۵۷ و نظام مشروعه جمهوری اسلامی بر اساس آن شکل گرفت، همچنان محور تبلیغات رژیم را تشکیل می‌دهد آن‌هم درحالی‌که حاصل آن در این‌همه سال جز نتیجه‌ی عکس نبوده است. این مبانی عبارتند از «نقد غرب و هجو غرب‌زدگی»، «هویت جهانی امتی»، «الگوی زن انقلاب اسلامی»، «مقابله با جریان ارتجاع و تطهیر پهلوی»!

اما صداوسیمای جمهوری اسلامی و ده‌ها دستگاه تبلیغاتی که سالیانه بودجه‌های میلیاردی می‌بلعند، در همه‌سال‌های گذشته کاری جز تبلیغ بر اساس این مبانی نکرده‌اند! نتیجه که این سند برای خنثی کردن آن تنظیم‌شده، در برابر چشم همه است.

هرچه نگاه خود را به‌سوی «شرق» چرخانده و علیه غرب گفتند، در نهایت از یکسو مجبور به دریوزگی به درگاه غرب برای لغو تحریم‌ها شده‌اند و از سوی دیگر از مردم می‌شنوند که «دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست!»

الاهه بقراط
الاهه بقراط

هرچه از «هویت جهانی امتی» که آن روی سکه «انترناسیونالیسم پرولتری» از نوع شیعه جعفری اثنی عشریست گفتند و هرچه تاریخ و فرهنگ و هویت ملی ایرانیان را تحریف و تخریب کردند، جوابشان جمعیت انبوه در آرامگاه کوروش بزرگ شد و شعارهایی مانند «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»! همان غزه و لبنانی که جمهوری اسلامی فکر می‌کند بخشی از «امت جهانی»‌اش هستند!

هرچه از «الگوی زن انقلاب اسلامی» گفتند، در همان دهه شصت «اوشین» سریال ژاپنی به الگو تبدیل شد و آزادی و برابری حقوقی زنان مهم‌ترین هدفی شد که مخالفت با حجاب و کشف حجاب فقط بخشی از آنست!

و هرچه علیه پهلوی گفتند، بازارهای ایران بیشتر از نمادهای آن‌ها پر و شعارهای مردم در ستایش دستاوردهای آن‌ها صریح‌تر شد. «رضاشاه روحت شاد» فقط یکی از آن‌هاست. اینکه مرتجعین مشروعه خواه و اخلاف قرون‌وسطایی شیخ فضل‌الله نوری، پهلوی‌ها را که مهم‌ترین اهداف انقلاب ترقی‌خواهانه مشروطه را تحقق بخشیدند، «ارتجاع»‌ می‌خوانند، بیانگر اینست که آن‌ها از خشم و نفرت و انزجار مردم علیه نظام ارتجاعی خود آگاهند و به خیال خودشان به مردم «پاتک» می‌زنند!

کیهان لندن شماره ۳۶۷

پست‌های مرتبط

بیشترین خوشبختی‌ها برای بیشترین مردم

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر