29.9 C
تهران
دوشنبه, ۷. خرداد , ۱۴۰۳

دودست همواره یکدیگر را می‌شویند

عکس خندان احمدی‌نژاد دست در دست خاتمی یادتان می‌آید؟‌ احمدی‌نژاد اصولگرا و مکتبی پس از حجت‌الاسلام محمد خاتمی اصلاح‌طلب و مکتبی آمد. حالا پس از شانزده سال «قاضی مرگِ» اصولگرا و مکتبی پس از حجت‌الاسلام حسن روحانی معتدل و مکتبی آمده است.

احمدی‌نژاد فرزند اصلاحات خاتمی و رئیسی فرزند اعتدال روحانی و همگی از قماش مکتب جمهوری اسلامی‌اند.

در این میان با توجه به اوضاع اقتصادی کشور، وزارت خارجه همچنان مهم‌ترین نهاد دولتی رژیم می‌ماند زیرا هم منابع درآمد جمهوری اسلامی و هم معاملات آن با کشورهای دیگر به مذاکراتی بستگی دارد که حالا می‌بایست توسط حسین امیر عبداللهیان پیش برده ‌شود بدون آنکه در تصمیم‌گیرندگان اصلی هیچ تغییری به وجود آمده باشد. «قاضی مرگ» و دولت‌اش هراندازه هم که شعار خودکفایی و «اقتصاد مقاومتی» سر دهند و به فکر تقویت «محور مقاومت» باشند اما به غرب و در رأس آن‌ها آمریکا نیازمندند. در مورد پایبندی به قوانین مالی بین‌المللی مانند FATF حتا چین و روسیه نیز اصرار دارند چراکه بدون این قوانین آن‌ها نیز طعمه‌ی تروریسم فرقه‌ای و پول‌شویی و مواد مخدر خواهند شد. حال‌آنکه این کشورهای قدرتمند ترجیح می‌دهند هدایتگر این تبهکاری‌ها باشند و نه قربانی آن‌ها!

الاهه بقراط
الاهه بقراط

در چنین شرایطی تصاویر محمدجواد ظریف «میانه‌رو» و چشمان نمناک وی هنگامی‌که کرسی «ماله» و «معامله» را در وزارت خارجه به جانشین خود حسین امیرعبداللهیان «اصولگرا» سپرد و او را تنگ در آغوش فشرد بسیار گویاست. این در حالیست که پس از «حذف» جناح اصلاح‌طلب از انتخابات نمایشی، بسیاری از «یکدست» شدن حکومت سخن گفتند اما این جناح برای حفظ نظام و سهم خود از سفره انقلاب، هرچند ناکام، اما همچنان فعال است! علی خامنه‌ای به‌درستی جناحین رژیم را «دو بال نظام» نامیده بود و با آن‌ها توانست به بلندپروازی‌های مکتبی میدان بدهد! خود جناحین بارها تکرار کرده‌اند که سرنشینان «یک کشتی»‌اند! آن‌ها تشکیل‌دهندگان و نگه‌دارندگان پیکر این نظام هستند و واقعیت با هیچ نام‌گذاری‌ تغییر نمی‌کند:

در بهمن سال ۱۳۵۷ یک گروه تروریستی فرقه‌ای، مذهبی و تمامیت‌خواه با تفکرات فاشیستی به قدرت دولتی در ایران دست‌یافت که عین گروه‌های مشابه شاخه سیاسی و نظامی اما با منابع سرزمینی دارد! «دیپلماسی» ظریف همان‌گونه به این نظام خدمت کرده که «میدان» سلیمانی! همگی در خدمت پیشبرد اهداف این نظام شیطانی بوده و هستند. می‌گویید نه؟ هم به نتیجه و عملکرد چهار دهه و هم به تصاویری نگاه کنید که به‌اندازه کافی سخن می‌گویند!

الاهه بقراط

 

کیهان لندن شماره ۳۲۶

پست‌های مرتبط

بیشترین خوشبختی‌ها برای بیشترین مردم

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر